آیا فاصله ابرو تا خط رویش مو نقش مهمی در زیبایی چهره دارد؟

فاصله ابرو تا خط رویش مو

شاید در گذشته تنها معیار زیبایی چهره داشتن چشم‌های درشت و ابروهای پرپشت بود؛ اما امروزه معیارهای مختلفی برای زیبایی در نظر گرفته می‌شود که یکی از آن‌ها فاصله ابرو تا خط رویش مو است. این فاصله باعث بزرگتر یا کوچکتر دیده شدن پیشانی می‌شود. تمام افرادی که متقاضی کاشت مو هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که ایجاد یک خط موی طبیعی بر روی پیشانی کار بسیار دشواری است و نیاز به تبحر جراح و درک او از زیبایی‌شناسیچهره دارد؛ به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا به بررسی نحوه طراحی خط رویش موو ارتباط تناسب چهره با کاشت موبپردازیم؛ پس با سماطب همراه شوید.

اصلاح فاصله ابرو تا خط رویش مو چقدر در زیبایی چهره اهمیت دارد؟

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که منظور از خط رویش مو در واقع خطی فرضی است که برای کاشت مو در جلوی سرترسیم می‌شود. خط رویش به جراح کمک می‌کند تا کاشت موهای بیمار را مطابق با آن پیش ببرد. برای این که خط رویش مو قابل تشخیص نباشد، جراح باید تجربه و مهارت زیادی در کاشت مو داشته باشد زیرا اگر خط رویش به درستی ترسیم نشود، موهای کاشته شده طبیعی به نظر نمی‌رسد واین مسئله برای اکثر بیماران رضایت‌بخش نیست. متقاضیان کاشت مو می‌خواهند در قبال هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند زیبایی طبیعی موهایشان بازگردانده شود بنابراین ترسیم صحیح خط رویش مو نقش بسیار مهمی در کیفیت کاشت مو خواهد داشت.

چهره افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل فاصله ابرو تا خط رویش مو برای همه یکسان در نظر گرفته نمی‌شود. برخی از افراد پیشانی‌های بسیار بلندی دارند و این مسئله باعث شده است تا صورت آن‌هاکشیده‌تر از حالت عادی به نظر برسد. پزشک برای اصلاح این نوع مشکلات باید فاصله ابرو تا خط رویش مو را کمتر کند تا تناسب چهره حفظ شود. به خاطر داشته باشید که تعیین خط رویش مو برای کسانی که داوطلب انجام کاشت مو هستند می‌تواندتأثیر بسیار زیادی در بلند یا کوتاه به نظر رسیدن پیشانی داشته باشد؛ بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در جلسات مشاوره کاشت مو درباره این مسئله با پزشک صحبت کنید تا در پایان از نتیجه کاشت مو رضایت صددرصدی داشته باشید.

نکات مهم درباره فاصله ابرو تا خط رویش مو در کاشت مو

  • کاشت مو باید با توجه به فرم چهره افراد انجام شود تا نتیجه کار یک چهره طبیعی و متعادل باشد پس لازم است جراح دانش کافی درباره زیبایی‌شناسی و تناسب چهره را داشته باشد.
  • خط رویش مودر افرادی که موهای طبیعی دارند به هیچ وجه یک خط صاف نیست بنابراین خط رویش مو در هنگام کاشت نیز نباید یک خط صاف در نظر گرفته شود.
  • ترسیم خط رویش مو به دقت زیادی احتیاج دارد به همین خاطر یک جراح حرفه‌ایاز واحدهای فولیکولی یا گرفت‌های تکی برای کاشت مو در جلوی سر استفاده می‌کند.
  • فاصله ابرو تا خط رویش مو باید به میزان کافی باشد تا پیشانی بیش از حد کوتاه یا بلند دیده نشود.
  • سن افراد نقش بسیار مهمی در تعیین خط رویش مو دارد به نحوی که ترسیم خط رویش در افراد سی ساله با یک فرد شصت ساله بسیار متفاوت خواهد بود.

در چه کسانی باید فاصله ابرو تا خط رویش مو کمتر باشد؟

طول پیشانی همیشه بر اساس مقدار ثابتی اندازه‌گیرینمی‌شود بلکه تمام اجزای صورت در تعیین فاصله ابرو تا خط رویش مو مؤثر هستند؛ اما به طور کلی می‌توان گفت که استانداردهایی برای تعیین اندازه پیشانی وجود دارند. بر اساس این استانداردها صورت به سه قسمت تقسیم می‌شود. یک قسمت شامل چانه تا خط زیر بینی و بخش بعدی از زیر بینی شروع می‌شود و تا ابروها ادامه دارد. بخش انتهایی نیز حدفاصل بین ابروها تا خط رویش موها است. حال اگر این سه قسمت با یکدیگر برابر باشند به این معنی است که آن چهره از تناسب کافی برخوردار است در غیر این صورت برای زیباتر دیده شدن چهره باید تغییراتی در بخش‌های مختلف صورت اعمال شود. به عنوان مثال افرادی که فاصله ابروها تا خط رویش موهایشان بسیار زیاد است می‌توانند با کاشت مو وپایین آوردن خط رویش موها به هماهنگ‌تر شدن اجزای چهره‌شان کمک کنند.

فاصله ابرو تا خط رویش مو

خط رویش مو را تا چه حدی می‌توان پایین آورد؟

خط رویش مو در جلوی سر و به صورت یک نوار بسیار باریک در نظر گرفته می‌شود. جراح برای این که بتواند این خط را به صورت طبیعی به وجود بیاورد، نیازمند انجام محاسباتی است. با این حال عوامل متعددی مانند نوع ریزش مو، فرم صورت، سن و… باعث می‌شود تا پزشک تصمیم بگیرد که فاصله ابرو تا خط رویش چقدر باشد. برخی ازمتقاضیان کاشت مو اصرار دارند تا خط رویش موهایشان تا حد امکان پایین آورده شود در صورتی که انجام این کار باعث غیرطبیعی شدن چهره خواهد شد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از پیدا کردن کلینیکی که قصد انجام کاشت مو را در آنجا دارید، به پزشک خود اطمینان کرده و مواردی از این قبیل را به او بسپارید؛ البته شما می‌توانید تمام خواسته‌های خود را در جلسه مشاوره قبل از کاشت مو با پزشک در میان بگذارید تا در صورت امکان خواسته‌های شما نیز عملی شود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اصلاح خط رویش مو پس از اتمام کاشت مو کار دشواری است به خصوص اگر بیمار بخواهد تا خط رویش مو مقداری بالاتر برودبه همین دلیل توصیه می‌شود تا قبل از شروع جلسات کاشت مو به خوبی درباره این موضوع فکر کنید.

سخن پایانی

بسیاری از افرادی که متقاضی انجام کاشت مو هستند اطلاعات کافی در مورد نحوه کاشت مو واهمیت فاصله ابرو تا خط رویش مو در زیباتر و متناسب‌تر شدن چهره‌شانرا ندارند به همین دلیل ممکن است اصرار به انجام خواسته‌هایشان داشته باشند. این در حالی است که جراح با توجه به معیارهای مختلفی مانند سن، فرم صورت و… تصمیم می‌گیرد تا بهترین محل را برای ترسیم خط رویش موهاانتخاب کنید بنابراین بهتر است تا در جلسه مشاوره به دقت خواسته‌های خود را با پزشک در میان بگذارید؛ اما در نهایت در مورد نحوه کاشت و تعیین خط رویش موهایتان نظرات او را بپذیرید. سماطب با داشتن کادری مجرب و آموزش‌دیده در زمینه کاشت مو می‌تواند بهترین انتخاب برای افرادی باشد که تمایل دارند تا موهایشان را بکارند. شما می‌توانید برای گرفتن نوبت مشاوره با از طریق شماره تلفن‌  09381244060با ما در تماس باشید.

ایمیل خود را وارد کنید...

مطالب بیشتر

هزینه مزوتراپی در مشهد
روش های تقویتی

هزینه مزوتراپی مشهد چقدر است؟

افراد زیادی با مشکل ریزش مو مواجه هستند. ریزش مو می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل مسائل

هزینه کات ریش مشهد
کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش مشهد چگونه است؟

در میان آقایان همان اندازه که موی سر اهمیت دارد و در زیبایی افراد تأثیر می‌گذارد، موی ریش و سبیل نیز حائز اهمیت است. ریش