پاسخ به سؤال چگونه ریشه مو را تقویت کنیم ؟

تقویت ریشه مو مشهد زنی با موهای خرمایی سلم و قوی

سؤال اصلی که معمولاً برای مردان و زنان به وجود می‌آید این است که چگونه ربشه مو را تقویت کنیم ؟ در میان خانم‌ها معمولاً بعد از گذشت یک بازه زمانی، موهای آن‌ها به دلیل استفاده از انواع و اقسام وسایل آرایشی، سشوار یا اتو امکان دارد مثل همیشه شاداب نباشد. گاهی اوقات با رنگ کردن مو، موها ضعیف‌تر می‌شود. یکی از عواملی که باعث می‌شود ریشه مو نازک شود مسائل ارثی و ژنتیکی است. گاهی اوقات اختلافات هورمونی می‌تواند در ریزش مو تأثیر داشته باشد.

وراثت، حساسیت، تغذیه، آرایش و استفاده از انواع مختلف محصولات شیمیایی می‌تواند باعث ضعیف شدن موها شود؛ به همین علت پیدا کردن راهی که از طریق آن بتوان ریشه مو را مجدداً تقویت کرد و به رویش موها کمک کرد اهمیت دارد. سماطب در این سری از مقالات خود قصد دارد در خصوص اصلی‌ترین مواردی است که در حوزه تقویت مو، افراد با آن دست به گریبان هستند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد.

چگونه ربشه مو را تقویت کنیم ؟

چگونه ریشه مو را تقویت کنیم مواد مغذی ریشه مو

حتماً شما هم دوست دارید که موهای ضخیمی داشته باشید و موهای سر شما پرپشت باشد و باید بدانید که مسائل ژنتیکی، ارثی و آب و هوایی می‌تواند در ریزش مو شما تأثیر داشته باشد. همچنین مسائلی مانند افزایش سن و استرس‌های مختلف گاهی اوقات باعث ریزش مو می‌شود؛ اما روش‌هایی وجود دارد که اگر شما از آن‌ها استفاده کنید می‌توانید تا حدی از ریزش مو خود جلوگیری کنید و ریشه موهای خود را تقویت کنید. این موارد به شرح زیر هستند.

    قبل از هر چیز سعی کنید از آسیب دیدگی موهای خود جلوگیری کنید

یکی از اشتباهاتی که باعث آسیب دیدگی موها و ضعیف شدن آن‌ها می‌شود شست و شوی نادرست آن‌ها در حمام است. گاهی اوقات افراد در حمام دما را بیش از اندازه زیاد می‌کنند؛ این کار باعث می‌شود که رطوبت طبیعی موهای شما از بین برود و ریشه موهای شما آسیب ببیند. بهتر است شما هنگامی که در حمام هستید دمای آب را اندازه کنید تا از آسیب دیدگی به موهای خود جلوگیری کنید. بهتر است در هفته یک یا دو بار موهای خود را بشویید. اگر هر روز موهای خود را بشویید موهای شما خشک شده و شکننده‌تر خواهند شد. این خشکی باعث می‌شود که ریشه موهای شما ضعیف شود. توصیه می‌شود از شست و شوی روزانه موهای خود جلوگیری کنید. اگر برای شما هم این سؤال وجود دارد که چگونه ربشه مو را تقویت کنیم باید بدانید که لازم است با موهای خود ملایم رفتار کنید.

     شیوه صحیح بستن مو پاسخی به سوال چگونه ربشه مو را تقویت کنیم ؟

شاید یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که باعث تقویت موهای شما شود و از آسیب رساندن به آن تا حد زیادی جلوگیری کند شیوه بستن موها باشد. اگر شما هر روز موهای خود را یک مدل ببندید این کار ریشه موهای شمارا تا حد زیادی ضعیف و آسیب پذیر می‌کند؛ به همین علت معمولاً توصیه می‌کنند که روزانه مدل بستن موهای خود را تغییر دهید و به موهای خود اجازه استراحت کردن بدهید. بهتر است گاهی در روز موهای خود را آزاد و رها بگذارید.

     برای تقویت ریشه مو از مواد غذایی و ویتامین‌های مقوی استفاده کنید

در پاسخ به چگونه ربشه مو را تقویت کنیم گفته می‌شود که از ویتامین‌های A, B, C و E استفاده کنید. این ویتامین‌ها باعث تقویت ریشه مو می‌شوند. اگر شما به دنبال تغذیه ریشه موهای خود هستید باید بدانید که در صورت استفاده از این ویتامین‌ها با تجویز پزشک موهای ضخیم‌تری خواهید داشت و از ریزش آن‌ها تا حد زیادی جلوگیری می‌کنید؛ به‌عنوان مثال یکی از ویتامین‌هایی که تا حدی از ریزش مو جلوگیری می‌کند و باعث ضخیم‌تر شدن موها می‌شود ویتامین ب است.

ویتامین ب در سبزیجات، برنج قهوه‌ای یا مغزها وجود دارد. یکی دیگر از راه‌هایی که باعث می‌شود ریشه موهای شما تقویت شود رژیم غذایی سالم است؛ یعنی شما باید از مقدار زیادی سبزیجات و میوه در برنامه غذایی روزانه خود استفاده کنید. استفاده کردن از این مواد غذایی باعث می‌شود که ریشه موی شما مواد سالم و مورد نیاز را دریافت کند و تقویت شود؛ به‌عنوان مثال رژیم‌های غذایی که در آن‌ها مقدار کافی آهن وجود دارد باعث تقویت موها می‌شود. از جمله منابع آهن می‌توان به گوشت گوسفند، ماهی، مرغ، سبزی یا حبوبات غنی شده با آهن اشاره کرد.

    خوردن آب را فراموش نکنید

لیوان آب تقویتت ریشه مو مشهد با خوردن آب

یکی دیگر از راهکارهایی که در پاسخ به چگونه ربشه مو را تقویت کنیم داده می‌شود، خوردن روزانه ۸ لیوان آب است. خوردن آب علاوه بر اینکه باعث براق شدن موهای شما می‌شود از ضعیف شدن موهای شما تا حد زیادی جلوگیری می‌کند و باعث تقویت موهای شما می‌شود. اگر شما از جمله افرادی هستید که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار داده‌اید سعی کنید آب بیشتری بنوشید.

     با موهای خود آرام و ملایم رفتار کنید

  1. برای اینکه ریزش مو سر شما کم‌تر شود با آن‌ها آرام و ملایم رفتار کنید؛ به‌عنوان مثال هنگامی که می‌خواهید آن‌ها را شانه کنید بهتر است از شانه‌هایی که دندانه آن‌ها فاصله بیشتری دارد کمک بگیرید.
  2. هنگام بستن موهای خود گره موهای خود را خیلی آرام باز کنید.
  3. اگر شما موهای سر خود را دم اسبی یا هر مدلی می‌بندید که باعث کشیدن موهای شما می‌شود سعی کنید مدل بستن موهای خود را تغییر دهید.
  4. یکی از عواملی که باعث جلوگیری از ریزش می‌شود شست و شوی درست موها است. اگر شما موهای خود را به‌درستی بشویید باعث تقویت موهای خود می‌شوید.
  5. بلافاصله بعد از حمام یا وقتی که موهای شما خیس است موهای خود را شانه نکنید؛ بلکه بگذارید اندکی از رطوبت زیاد آن گرفته شود سپس آن‌ها را شانه کنید.
  6. توصیه می‌شود بعد از حمام موهای خود را با حوله‌های محکم خشک نکنید بلکه از یک تی‌شرت نازک یا یک پارچه نازک برای خشک کردن موهای خود استفاده کنید.
  7. بستن موهای خیس درون حوله باعث شکستن ساقه مو می‌شود از انجام این کار خودداری کنید.
  8. مجموعه این عوامل تا حد زیادی از ریزش موهای شما جلوگیری می‌کند و باگذشت زمان باعث تقویت موهای شما خواهد شد.

     استرس یکی از عواملی است که باعث ریزش موها می‌شود

تاثیر بد استرس بر تقویت ریشه مو مشهد فردی استرسی و دست در مو

انسان‌ها به دلایل مختلف در زندگی دچار استرس می‌شوند. اگر شما نتوانید میزان استرس خود را کنترل کنید دچار ریزش مو می‌شوید به همین علت برای اینکه بتوانید از ریزش مو خود تا حدی جلوگیری کنید می‌توانید از قرار گرفتن در موقعیت‌هایی که باعث استرس شما می‌شوند خودداری کنید.

ایمیل خود را وارد کنید...

مطالب بیشتر

هزینه مزوتراپی در مشهد
روش های تقویتی

هزینه مزوتراپی مشهد چقدر است؟

افراد زیادی با مشکل ریزش مو مواجه هستند. ریزش مو می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل مسائل

هزینه کات ریش مشهد
کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش مشهد چگونه است؟

در میان آقایان همان اندازه که موی سر اهمیت دارد و در زیبایی افراد تأثیر می‌گذارد، موی ریش و سبیل نیز حائز اهمیت است. ریش