آیا راهی برای درمان ریزش سکه‌ای مشهد وجود دارد؟

روش‌های درمان ریزش سکه‌ای در جلوی سر

ریزش مو می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. از مهم‌ترین دلایل بروز این بیماری می‌توان به وراثت، تغییرات هورمونی و برخی بیماری‌های خاص اشاره کرد. ریزش مو ممکن است برای هر فردی اتفاق بیافتد؛ اما برخی سعی می‌کنند این مسئله را نادیده بگیرند و آن را پنهان کنند در صورتی که می‌توان با استفاده از روش‌های درمانی مختلفی آن را متوقف کرد. ریزش موی سکه‌ای یا آلوپسی یکی از انواع مدل‌های ریزش مو است که در آن بخشی از موهای سر یا ریش ریزش پیدا می‌کند. اگر شما نیز از این بیماری رنج می‌برید، با سما طب همراه باشید زیرا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی علائم این بیماری بپردازیم و شما رابا انواع روش‌های درمان ریزش سکه‌ای مشهد بیشتر آشنا کنیم.

روش‌های درمان ریزش سکه‌ای مرد

 

 

انواع روش‌های درمان ریزش سکه‌ای مشهد

هنوز روش درمانی قطعی برای ریزش موی سکه‌ای پیدا نشده است؛ اما می‌توان با استفاده از روش‌های درمانی مختلفی مانند درمان‌های دارویی، مزوتراپی و… تا حدودی به رشد سریع‌تر موها و مدیریت این بیماری کمک کرد. برخی از درمان‌های رایج برای ریزش موی سکه‌ای عبارت‌اند از:

درمان دارویی

بیماری آلپوسی آره آتا یا ریزش موی سکه‌ای در واقع یک بیماری خود ایمنی محسوب می‌شود  ریزش سکه ای در خانم ها و ریزش سکه ای در آقایان از یک منبع سرپشمه میگیرد و آن به این دلیل است که سیستم دفاعی بدن به فولیکول‌های مو حمله می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد. متداول‌ترین روش درمان ریزش سکه‌ای مشهد تزریق کورتیکواستروئیدها است. این نوع داروها بیشتر با نام کورتون شناخته می‌شوند و جزو داروهای ضدالتهابی بسیار قوی هستند که سیستم ایمنی بدن را سرکوب می‌کند و مانع ازدرگیری سیستم ایمنی با فولیکول‌های مو می‌شود با این حال استفاده ازکورتون‌ها ممکن است برای همه مناسب نباشد به همین دلیل پزشک با توجه به شرایط بیمار مقادیر متفاوتی از این دارو را برای او تجویز خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که استفاده از کورتون‌ها تنها روش درمان دارویی این بیماری نیست و در برخی موارد پزشک با تجویز کرم‌های موضعی یا داروهای خوراکی سعی می‌کند تا میزان پیشرفت بیماری را کاهش دهد.

البته بهتر است بدانید که تمام این داروها به سرکوب کردن سیستم ایمنی بدن منجر می‌شوند یا محرک رشد دوباره موها هستند. ماینوکسیدیل و آنترالین دو نمونه از داروهایی هستند که باعث تسریع رشد موها می‌شوند؛ البته این نوع داروها تأثیر بسیاراندکی برای درمان ریزش سکه‌ای مشهد دارد و نمی‌توانند این بیماری را درمان کنند. به عنوان مثال ماینوکسیدیل یک دارو برای درمان آلوپسی آندروژنی است. این دارو به صورت سرم یا فوم در داروخانه‌ها عرضه می‌شود. روش استفاده از ماینوکسیدیل به این صورت است که باید آن را دو مرتبه در روز بر روی نواحی دارای ریزش مو بزنید. در اغلب موارد بعد از سه ماه مصرف مداوم، نتایج استفاده از آن به وضوح دیده می‌شود البته همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم این دارو صرفاً برای تسریع در روند رشد موهای ریخته شده مؤثر است و یک درمان قطعی محسوب نمی‌شود.

درمان ریزش سکه‌ای مشهد با پی آر پی (PRP)

پی آر پی مخفف پلاسمای سرشار از پلاکت است. در این روش از بیمار خون گرفته می‌شود سپس با بالا بردن میزان پلاکت‌ها در خون، آن را تبدیل به یک محلول تزریقی کرده و محلول به دست آمده را در نواحی دارای ریزش موی سکه‌ای تزریق می‌کنند. وظیفه اصلی پلاکت‌هاانعقاد خون است؛ اما وقتی پلاکت‌ها فعال می‌شوند، میزان بسیار قابل توجهی سایتوکین وسایر مواد مؤثر در رشد را از خودشان ترشح می‌کنند که هر کدام از آن‌ها باعث تسریع روند بهبود زخم‌ها و التهابات می‌شود به همین دلیل پی آر پی روش خوبی برای درمان موقت ریزش سکه‌ای است.

مزوتراپی

روش‌های درمان ریزش سکه‌ای

در مزوتراپی به قسمت‌هایآسیب‌دیده پوست سر بیمار مقادیر مشخصی ترکیبات دارویی تزریق می‌شود. تزریق دارو در محل‌هایی که ریزش مو بسیار شدید رخ داده است می‌تواند در افزایش سرعت درمان مؤثر باشد. همچنین بهتر است بدانید که مزوتراپی فقط برای کنترل ریزش مو استفاده نمی‌شود بلکه این روش برای جوان‌سازی پوست، درمان سلولیت و ترمیم جای زخم‌ها نیز کاربرد دارد. ویتامین B5 و بیوتین از جمله  ترکیباتی هستند که در مزوتراپیبرای درمانریزش موها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ویتامین‌ها باعث افزایش جریان خون در قسمت‌های دارای ریزش مو و همچنینتأمین عناصر لازم برای رشد مجدد موها می‌شوند. مزوتراپی روش درمانی دردناکی نیست زیرا ترکیبات دارویی در سه تا چهار میلی‌متری پوست سر تزریق شده و درد آن قابل تحمل است. این روش درمان ریزش سکه‌ای مشهد باید چندین جلسه در بازه‌های زمانی معینی تکرار شود تا نتیجه‌بخش باشد.

کاشت مو

زمانی می‌توان از کاشت مو برای افراد دارای ریزش موی سکه‌ای استفاده کرد که ریزش مو در آن‌ها متوقف شده باشد و به دنبال راهی برای رشد مجدد موهایشان باشند در غیر این صورت افراد دارای ریزش موی سکه‌ای کاندیدای مناسبی برای انجام کاشت مو نیستند پس در صورتی که پزشک متوقف شدن ریزش موی سکه‌ای در شما را تائید کند می‌توانید برای کاشت مو اقدام کنید. کلینیک سما طب با ارائه به‌روزترین خدمات کاشت مو و بهره‌گیری از کادری مجرب می‌تواند یک گزینه مناسب برای انجام عمل کاشت مو باشد. همچنین شما می‌توانید تمام سؤالات خود را از طریق شماره تماس‌های کلینیک با مشاوران ما در میان بگذارید.

ریزش موی سکه‌ای چه علائمی دارد؟

روش‌های درمان ریزش سکه‌ای

ریزش موی سکه‌ای فقط در قسمت سر اتفاق نمی‌افتد بلکه این نوع ریزش می‌تواند در هر نقطه‌ای از بدن مانند ریش هم به وجود بیاید. در ریزش سکه‌ای سر، افراد با علائمی مانند طاسی دایره‌ای شکل یا بیضی مانند به پزشک مراجعه می‌کنند. قسمت‌هایی که دچار ریزش شده‌اند اغلب اندازه‌ای کمتر از یک سکه دارند. البته در برخی از افراد الگوی ریزش مو قدری متفاوت‌تر است به عنوان مثال ممکن است ریزش مو آن قدر شدید باشد که کل سر فرد را در بربگیرد. یکی دیگر از علائم شایع در افراد مبتلا به ریزش سکه‌ای، تغییراتی در ظاهر ناخن‌هاست به نحوی که فرورفتگی‌ها یا خطوط زیادی بر روس ناخن‌ها به وجود می‌آید یا ناخن‌ها به قدری سست می‌شوند که به راحتی می‌شکنند. نشانه‌های دیگری مانند ریزش مو در ماه‌های سرد، رشدموها به صورت خود به خودی بعد از ریزش، باقی ماندن موهای سفید در قسمت‌هایی که دچار ریزش شده‌اند و… نیز برای این بیماری وجود دارد.

سخن پایانی

ریزش موی سکه‌ای در هر سنی و با هر جنسیتی ممکن است به وجود بیایید. دلایل مختلفی برای بروز این بیماری وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها وراثت است. روش درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد اما بهتر است بدایند روش‌های مختلفی مانند مزوتراپی، پی آر پی و درمان‌های دارویی تا حد زیادی می‌تواند مانع از تشدید علائم ریزش موی سکه‌ای شود. همچنین افرادی که ریزش موهایشان متوقف شده است می‌توانند برای رویش مجدد موهایشان از کاشت مو استفاده کنند.

 

ایمیل خود را وارد کنید...

مطالب بیشتر

هزینه مزوتراپی در مشهد
روش های تقویتی

هزینه مزوتراپی مشهد چقدر است؟

افراد زیادی با مشکل ریزش مو مواجه هستند. ریزش مو می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل مسائل

هزینه کات ریش مشهد
کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش مشهد چگونه است؟

در میان آقایان همان اندازه که موی سر اهمیت دارد و در زیبایی افراد تأثیر می‌گذارد، موی ریش و سبیل نیز حائز اهمیت است. ریش