کلینیک درمان ریزش مو مشهد و راه‌های پیشنهادی برای درمان ریزش مو

طاسی موضعی بانوان آلوپسی

یکی از عواملی که در زیبایی انسان تأثیر زیادی دارد مو است. امکان دارد گاهی اوقات در روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها موهای انسان به چشم نیاید و حتی گاهی اوقات افراد از موهای خود خسته شوند. زمانی این موها برای هر فرد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که مشکلی برای آن پیش بیاید و دچار ریزش شود. در این شرایط افراد همه تلاششان را می‌کنند برای اینکه از ریزش موی خود جلوگیری کنند و در بعضی از شرایط ترجیح می‌دهند از کلینیک درمان ریزش مو مشهد کمک بگیرند.

عوامل مختلفی مانند استرس، تنش، سشوار یا اتو مو، استفاده از مواد شیمیایی، استفاده از برس‌های نامناسب، شست و شوی بیش از حد مو، شامپوهای نامرغوب یا گاها عوامل ارثی باعث ریزش موی افراد می‌شود. افراد از راهکارهای مختلف برای درمان مو استفاده می‌کنند، از درمان‌های خانگی گرفته تا مزوتراپی مو و کاشت مو به همین علت یکی از دل مشغولی‌هایی که افراد دچار ریزش مو دارند؛ این است که بهترین راه درمان چیست؟ و آن‌ها از چه طریق می‌توانند ریزش موی خود را درمان کنند؟ در این سری از مقالات سماطب قصد داریم به بررسی نکات مربوط به این موضوع بپردازیم. در ادامه با ما در کلینیک تخصصی مو سما طب همراه باشید.

تقویت ریشه مو مشهد زنی با موهای خرمایی سلم و قوی

کلینیک درمان ریزش مو مشهد

یکی از مشکلات رایج و شایع مشکلات پوست و مو است که دلایل مختلفی دارد. گاهی اوقات داروهایی که برای درمان ریزش مو تجویز می‌شود برای برخی از افراد تأثیر دارد اما برای بعضی از افراد نه؛ به همین علت عده‌ای از افراد معتقد هستند که همچنان اطلاعات کامل برای مکانیسم دقیق ریزش مو نیست اما روش‌هایی در نظر گرفته شده است که افراد از طریق آن بتوانند ریزش موی خود را تا حدودی درمان کنند. در ادامه قصد داریم به سه تا از روش‌هایی که معمولاً برای درمان ریزش مو از آن‌ها استفاده می‌شود اشاره کنیم.

·         مزوتراپی مو راهی برای درمان ریزش مو

یکی از درمان‌هایی که برای ریزش مو مورد استفاده قرار می‌گیرد مزوتراپی‌مو روش تقویتی  است. در این روش پزشکان و متخصصان با تزریق کردن ویتامین‌ها، داروها و عناصر غذایی به داخل پوست سر کاری می‌کنند که از ریزش مو جلوگیری شود. این روش به صورت‌های مختلف قابل انجام شدن است. روش درمان ریزش مو از طریق فیزیوتراپی در کلینیک درمان ریزش مو مشهد؛ به این صورت است که پزشکان با استفاده از یک سوزن کوچک داروهایی که باید تزریق شود را در عمق یک میلی متری پوست سر قرار می‌دهند. یک میلی متری پوست سر محل وجود فولیکول‌های مو است. این روش یکی از روش‌هایی است که بدون درد است و معمولاً افراد در آن خیلی اذیت نمی‌شوند. تایمی که برای این درمان در نظر گرفته می‌شود حدود ۴۰ دقیقه است.

امروزه یکی از روش‌هایی است که نتایج خیلی خوبی به همراه داشته و سریعاً از ریزش مو جلوگیری کرده است. دلیل اصلی این درمان سریع را می‌توان تزریق مستقیم داروها به محل مشخص شده دانست. لازم به ذکر است که تعیین کردن مقدار موادی که باید تزریق شود و انتخاب نوع آن اهمیت زیادی دارد و حتماً باید از طریق متخصصان این کار انجام شود. ما معمولاً از مزوتراپی علاوه بر درمان ریزش مو برای درمان بیماری‌های مختلف هم استفاده می‌شود. در روش مزوتراپی مو چند دسته از افراد هستند که در دسته بندی گروه‌هایی قرار می‌گیرند که مزوتراپی می‌تواند برای آن‌ها گزینه مناسبی باشد.

افرادی که می‌توانند از مزوتراپی مو استفاده کنند

  • افرادی که به علت استرس دچار ریزش مو شده‌اند می‌توانند از این درمان استفاده کنند. معمولاً زمانی که افراد به هر دلیلی دچار استرس روانی و فیزیکی می‌شوند دچار ریزش مو می‌شود؛ به همین علت یکی از راه‌هایی که می‌تواند برای این افراد گزینه مناسبی باشد مزوتراپی مو است.
  • افرادی که به دلیل بارداری دچار ریزش مو شده‌اند می‌توانند از این روش درمانی کمک بگیرند.
  • گاهی اوقات ساقه مو افراد آسیب می‌بیند به همین علت استفاده کردن از مزوتراپی مو برای درمان ساقه و افزایش رشد مو می‌تواند گزینه مناسبی باشد.
  • گاهی اوقات افراد دچار ریزش مو سکه‌ای می‌شوند این افراد می‌توانند با تشخیص پزشک از مزوتراپی مو کمک بگیرند.
  • امکان دارد افراد به دلایل مختلف دچار کاهش سرعت رشد مو شوند که یکی از روش‌های درمانی مؤثر برای آن‌ها مزوتراپی است. می‌تواند بنا به دلایل گفته شده از کلینیک درمان ریزش مو مشهد کمک گرفت.

·         روش prp

انجام پی آر پی بر روی موی یک زن با سرنگ توسط پزشک

متخصصان کلینیک درمان ریزش مو مشهد از یک روش جدید برای درمان ریزش مو استفاده می‌کنند و آن روش پی آر پی مو است. اگر بخواهیم این واژه را برای شما توضیح دهیم می‌توان گفت که از پلاسمای غنی از پلاکت که از خون گرفته می‌شود. در حقیقت آن پنج برابر خون طبیعی دارای پلاکت است. زمانی که از آن استفاده می‌شود می‌توان قسمت‌های آسیب دیده در بدن را ترمیم و بازسازی کرد. زمانی که شما از این شیوه برای درمان ریزش مو استفاده می‌کنید فولیکول‌های مو می‌توانند از بافت‌های مجاور اکسیژن جذب کنند و به‌وسیله این کار زنده بمانند. روش درمان ریزش مو در این شیوه به شرح زیر است:

  • در اولین مرحله پزشک حدوداً ۳۵ الی ۴۰ سی‌سی از بیمار مدنظر خون می‌گیرد. خون گرفته شده از بیمار در کیت prp ریخته می‌شود و این کیت‌ها در دستگاهی به نام سانتریفوژ قرارداد می‌شود.
  • در مرحله دوم باید پزشک متخصص خون گرفته شده از بیمار را در دو مرحله که حدوداً هر مرحله ده دقیقه است چرخانده شود. با انجام این کار اجزای خون از یکدیگر جدا می‌شوند. با انجام دادن این کار پلاکت‌های تغلیظ شده از اجزای خون و سایر اجزا جدا می‌شوند. وقتی که این کار اتفاق می‌افتد پی آر پی‌هایی که می‌توان از آن‌ها برای رشد سلول‌های بنیادی استفاده کرد آماده شده و می‌توان از آن‌ها برای پوست سر استفاده کرد.
  • سپس باید پزشک پلاسمای غنی شده از پلاکت به‌دست‌آمده است را به‌وسیله سوزن‌های ظریفی که مخصوص این کار است به داخل پوست سر تزریق کند. بعد از این که این کار انجام می‌شود کار پزشک تمام شده و بیمار می‌تواند مرخص شود. بیمار بهتر است در یک بازه زمانی دستوراتی که پزشک می‌دهد را برای نتیجه گیری بهتر رعایت کند.

·         کاشت مو به روش Micro FIT

بعضی از افراد هستند که ترجیح می‌دهند از طریق کاشت، ریزش موی خود را درمان کنند. در این روش پزشک متخصص از فولیکول‌های مو برداشت می‌کند، آن‌ها را آماده سازی می‌کند و در نهایت گرافت‌ها را می‌کارد. این کار به‌وسیله بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و ناحیه مد نظر بی‌حس شده و سپس درمان انجام می‌شود. مزیت‌های کاشت مو به روش میکرو فیت علاوه بر این که بدون جراحی، بدون نیاز به بخیه و خونریزی است؛ عوارض جانبی را نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهد و افراد در یک بازه زمانی کوتاه بهبود پیدا می‌کنند.

ایمیل خود را وارد کنید...

مطالب بیشتر

هزینه مزوتراپی در مشهد
روش های تقویتی

هزینه مزوتراپی مشهد چقدر است؟

افراد زیادی با مشکل ریزش مو مواجه هستند. ریزش مو می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد به عنوان مثال برخی از افراد به دلیل مسائل

هزینه کات ریش مشهد
کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش مشهد چگونه است؟

در میان آقایان همان اندازه که موی سر اهمیت دارد و در زیبایی افراد تأثیر می‌گذارد، موی ریش و سبیل نیز حائز اهمیت است. ریش